V Českých Budějovicích se ve středu 25. září rozběhla zcela nová volejbalová soutěž pro mládež. Hala Lokomotivy hostila první turnaj Středoškolské volejbalové ligy, do které se v Jihočeském kraji přihlásilo deset družstev.

Volejbalové bitvy smíšených středoškolských družstev byly přehlídkou kvalitního volejbalu. Smíšená družstva (chlapci a min 2. dívky na hřišti) jsou pro mladou generaci příslibem atraktivity kolektivu s důležitým společenským přesahem. Volejbal je ideálním sportem, který dokáže navodit ve smíšeném třídním kolektivu bojovného ducha a rozvíjí mezilidské vztahy.

Celkem se na první turnaj v Českých Budějovicích přihlásilo 10 družstev. Středoškolská liga se bude hrát i v Ostravě, tam bude mít premiéru 4. října. V Praze se první turnaj rozehraje 7. října. Cílem projektu je nabídnoud středoškolákům atraktivní volejbalovou soutěž a rozšířit popularitu tohoto krásného sportu mezi studenty a středoškolské učitele. Soutěž je stále otevřená, formulář pro registraci a výsledky najdete na našem webu.

Účastníci Středoškolské ligy v Českých Budějovicích:
Biskupské gymnázium Č. Budějovice 1
Střední škola polytechnická, České Budějovice
Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy
Gymnázium Český Krumlov
SPŠ stavební Resslova 2, České Budějovice
Biskupské gymnázium 2
Gymnázium Česká 1
České reálné gymnázium
Gymnázium J.V.Jirsíka
Gymnázium Česká 2