Atraktivní volejbalová soutěž pro středoškoláky, to je hlavním cílem projektu Středoškolské volejbalové ligy, která odstartuje od školního roku 2019/2020 v několika městech po České republice. 

Cílem projektu je vytvořit pravidelný seriál středoškolských volejbalových turnajů, profesionálně vedený a organizovaný, se záměrem nabídnout studentům sportovní aktivitu a zvýšit celkový zájem o volejbal.

Soutěž se bude hrát podobným systémem jako Vysokoškolská volejbalová liga, kdy se v každém městě odehrají 4 turnaje, kde se každý utká s každým. Vyvrcholením středoškolské ligy se stane finálový turnaj o lákavé ceny. Do soutěže se zapojí smíšené týmy, nejméně 2 dívky v týmu, reprezentující střední školu. 

Cílem našeho projektu je nabídnout volejbal široké studentské komunitě, kdy již Vysokoškolská volejbalová liga je velice pozitivně vnímána z řad studentů i univerzit. Středoškolská liga nabídne studentům tu samou možnost volejbalového vyžití, kdy forma smíšených týmů je pro mladé středoškoláky velice atraktivní. Spolupráce se zakladatelem AVL Sašou Mrázem je ideálním pojítkem pro rozvoj středoškolské ligy do celostátního formátu,“říká tvůrce nového projektu Středoškolské ligy Jiří Popelka.

Avlka je nejenom sportovní, ale společensky fenomén, tím, ze zde hraji smíšené tymy a tou smíšenosti bude originální i středoškolská volejbalová liga, neb podpoří spolupráci napříč třídním i školním kolektivem,“říká ke společnému projektu zakladatel AVL Saša Mráz. 

Již brzy vás budeme informovat o městech, kde se Středoškolská volejbalová liga bude odehrávat. Více informací naleznete na stránkách Středoškolské volejbalové ligy.